SLIKTĀKĀ DIENA GOLFĀ PĀRSPĒJ LABĀKO DIENU DARBĀ

rezervēt laukumu
Regulārā PGL "Kalnozoli" čempionāta 2017 uzvarētāji noskaidroti

Regulārā PGL "Kalnozoli" čempionāta 2017 uzvarētāji noskaidroti

05.10.2017

Aizvadītajā sestdienā ar 21.posmu noslēdzās PGL „Kalnozoli” regulārais 2017.gada sezonas čempionāts. Kopumā šajā čempionātā dalību ņēma33 dalībnieki.

Čempionāts ar kopumā 21 posmu tika izspēlēts piecos mēnešos, kur labākie spēlētāji tika noskaidroti ne tikai katrā posmā atsevišķi, bet gan arī mēneša kopvērtējumā. Lai noskaidrotu 2017.gada čempionāta labākos spēlētājus, kopvērtējuma iesakitē vērā tika ņemti desmit labāko posmu rezultāti.

Nelielam atskatam, ielūkosimies aizvadīto mēnešu kopvērtējumā. Čempionāts, kā jau ierasti iesākās maija mēnesī, kur labākie spēlētāji tika pie atbalstīja ZS „Jāņkalni” sarūpētajiem labumiem. Maija mēneša kopvērtējumā 1.vietā Elviss OZOLS, kurš ļoti veiksmīgi aizvadīja maija mēneša posmu izspēles, katrā posmā tiekot kādā no godalgotajām vietām, līdz ar to kopvērtējumā iegūtā viet pašsaprotama. 2.vietā Kaspars VANAGS un 3.vietā Tomass AIZSTRAUTS.

Jūnija mēnesis aizritēja atbalstītāja SIA „Madonas alus” zīmē. Kas arī gādāja par Hole-in-One specbalvu visos laukumā notiekošajos turnīros, ja kāds to būtu spējis uz 3.bedrītes. Kā izrādījās lielākais alus cienītājs ir Kaspars VANAGS, kurš mēneša kopvērtējumā izcīnīja 1.vietu, 2.vietā atstājot Gunti GAILUMU un 3.vietā Jāni STANGAINI.

Jūlijs, jeb saldumu mēnesis ar atbasltītāju SIA „Madonas karameles”. Atgriežoties ar aktīvāku dalību turnīrā, mēneša kopvērtējuma 1.vietā ierindojās Aivis SUSEJS, aiz sevis atstājot 2.vietā Tomasu AIZSTRAUTU, 3.vietā Arti AUDŽI.

Tūrnīra īsākajā mēnesī, augustā, kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja šīs sezonas jaunpienācējs, Ingus SKRINDA, 2.vietu izcīnīja Raimonds AIZSTRAUTS un 3.vietu – Tomass AIZSTRAUTS. Augusta mēnesi atbasltīja Biedrība „AGK  green” un SIA „Teebox”.

Un, visbeidzot, septembra mēnesis ar vienu no lielākajiem čempionāta atbalstītājiem AS „Lazdonas piensaimnieks”. Mēneša notiekošās posmu izpēles bija salīdzinoši nozīmīgas vairākiem spēlētājiem, un varētu pat teikt, ka tās izšķīrās čempionāta kopvērtējuma tabulas augšgala vietu sadalījumu. Taču par mēneša labāko spēlētāju tika kronēts Artis AUDŽE, aiz sevis atstājot 2.vietā Aivi SUSEJU un 3.vietā Guntis GAILUMU.

Atgriežoties pie čempionāta kopvērtējuma, tad līdz pat pēdējam posmam īsti vēl nebija skaidrs kuri spēlētāji un kādu vietu ieņems kopvērtējumā. Jo katri iegūtie punkti pēdējos posmos situāciju kopvērtējuma tabulā pamainīja, tādējādi radot nelielu intrigu, kurš tad īsti būs 2017.gada čempions. Tā pat vēl drošas skaidrības nebija arī par pārējām godalgotajām vietām.

Lai arī kāda golferiem izvērtās spēle, cīņā par svarīgajiem ieskaites punktiem, par 2017.gada PGL „Kalnozoli” regulārā turnīra čempionu kļuva Kaspars VANAGS, kuram jau labu laiku iepriekš uzkrātā punktu bagāžā, ļāva visai veiksmīgi noturēt kopvērtējuma līderpozīciju. Neskatoties pat uz to, ka pēdējā mēnesī aizvadīja tikai divus posmus. Ņemot vērā desmit labāko posmu rezultātus no kopā izspēlētiem četrpadsmit, Kaspars kopvērtējumā izcīnīja 287 punktus.

Konkurenci Kasparam uz pirmo vietu pēdējos posmos vēl varēja sastādīt Aivis SUSEJS.  Lai arī izdevās pēdējos divos posmos izcīnīt godalgotās trešās vietas, tomēr ar to izcīnītajiem punktiem nepietika, lai ieņemtu Kaspara vietu kopvērtējuma augšgalā. Ar desmit labākajos posmos kopā izcīnītiem 285 punktiem Aivim vicečempiona gods.

Savukārt ar izcīnītu pirmo vietu pēdējā posmā, kopvērtējuma trešajā vietā burtiski iespraucās Guntis GAILUMS. Lai gan kopsummā savākti tikpat punkti cik Aivim (285), taču ņemot vērā Aivja vairāk, labāk izcīnīto vietu skaitu posmos, tas nedeva Guntim ispēju izcīnīt otrās vietas kausu.

Uzreiz aiz godalgotajām vietām ar 282 izcīnītiem punktiem, 4.vietā - Artis AUDŽE. Ar savu salīdzinoši labo un stabilo spēli septembra mēneša posmos Artis pat būtu pelnījis kādu no godalgotajāma vietām, jo pirms pēdējā posma tas vēl atradās 3.vietā un varēja pat visai droši sastādīt konkurenci arī cīņā par 2.vietu. Taču pēdējā posmā pāris neveiksmīgi izspēlētas bedrītes neļāva Artim iegūt labāku vietu un izcīnīt klāt nepieciešamos punktus. Lai gan arī konkurenti šoreiz spēja parādīt salīdzīnoši teicamu sniegumu.

Jāsaka, ka savu iespēju par kopvērtējuma godalgotajām vietām garām palaida Tomass AIZSTRAUTS, kurš nepiedalījās čempionāta pēdējo divu posmu izspēlē, līdz ar to, ar iekrātu 281 punktu, kopvērtējumā ierindojās tikai 5.vietā.

Un kopvērtējuma 6.vietā ar ieskaites labākajos posmos izcīnītiem 274 punktiem ierindojās Raimonds AIZSTRAUTS, kas pirms pēdējiem diviem posmiem arī vēl saglabāja cerības ielauzties labāko trijniekā.

Kopumā aizvadīta veiksmīga un interesanta golfa sezona. Ja salīdzina ar iepriekšējām sezonām, tad šī šobrīd paliks atmiņā, kā viena no lietainākajām sezonām, kur spēlētāji varēja pārbaudīt savas spēles prasmes un izturību lietus apstākļos.

Liels paldies par atbalstu mūsu čempionātā Madonas novada pašvladībai, ZS „Jāņkalni”, SIA „Madonas alus”, SIA „Madonas karameles”, AS „Lazdonas piensaimnieks”, SIA „ARA Kalnozols”, Viesu namam „Šubrakkrasti”, Biedŗībai „AGK green” un SIA „Teebox”.

Tāpat arī paldies visiem spēlētājiem, par izturību, cīņas sparu un aizraujošu spēli visas sezonas garumā.